"Luksusowe Tour Gourmet po Peru" - 16 dni - Print - Skontaktuj się z Nami - Pdf

"Luksusowe Tour Gourmet po Peru" - podróż przez krainę tysiąca kolorów i smaków. Wycieczka "Luksusowe Tour Gourment" oferuje Nam najlepsze: hotele, restauracje, prywatny transport, loty do głównych miejsc docelowych. Podczas tej wycieczki skosztujemy typowe peruwiańskie dania. W 2012 roku, kuchnia peruwiańska, została nagrodzona przez „World Travel Awards" w kategorii najlepsze przeznaczenie kulinarne na świecie, wyprzedzając kraje takich jak Meksyk, Francję i Hiszpanię. Podczas wycieczki zobaczymy także: Limę kolonialną, linie Nazca, kanion Colca (najgłębszy na świecie), Machu Picchu (jeden z 7 nowych cudów świata) świątynię señor de Sipan, cytadele Chan Chan itp.

 

Dzień 1: Przylot do Limy.

Przylot do Limy. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna.

Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie). Przywitalny drink: tradycyjny napój alkoholowy - Pisco Sour, w restauracji „Rustico” de la Costa Verde.

Dzień 2: Lima- City Tour .

Dzisiaj zwiedzimy miasto. Wybierzemy się do „baru” z sokami (degustacja różnorodnych owoców), odwiedzimy rynek Surquillo. Naszą podróż zaczniemy w sekcji owoców: owoce z wybrzeża, gór i dżungli: flaszowiec peruwiański (Chirimoyas), pacay (owoc przypominający fasolkę szparagową), mango, marakuja, itp. Następnie udamy się do sekcji warzyw, aby zobaczyć różne produkty, takie jak: papryka, grzyby (w tym odmian Porcon), różnorodna odmiana ziemniaków. Sekcja owoców morza: Nauczymy się odróżniać krewetki od langusty zobaczymy wiele gatunków ryb, ośmiornicę oraz wiele owoców morza z podtypu: muszlowce. Następnie poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: plac San Martin, Plaza Mayor (plac główny), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco. Oprócz tego odwiedzimy „Dom peruwiańskiej kuchni”. Spacer i obiad w chińskiej dzielnicy. Następnie udamy się do księgarni w celu zakupienia książek kucharskich oraz książek na temat historii Peru (zakup dla chętnych). Nocny lot do „Białego miasta” Arequipy. Transfer do luksusowego hotelu. Nocleg.

Dzień 3: Arequipa.

Zwiedzanie miasta. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti. Rozpoczęcie zwiedzania „Białego Miasta” z przewodnikiem, zwiedzimy między innymi: plac główny (Plaza de Armas) - jeden z najpiękniejszych w Peru , katedrę - przykład peruwiańskiej architektury, kościół de la Compania- starożytną świątynię Jezuitów, jedną z najważniejszych w Arequipie, z powodu jej historii i tradycji, z piękną fasadą, rzeźbionymi kolumnami, koronami laurowymi, kwiatami, ptakami, itp., targ San Camilo – zabytkowy budynek służący jako miejsce sprzedaży różnorodnych produktów, takich jak owoce, warzywa, zioła i inne. Następnie udamy się do klasztoru Santa Catalina, tzw. "małego miasta" z XVII wieku, które otworzono dla społeczności w 1970 roku. Zwiedzimy liczne przestronne tarasy, ogrody, kuchnię, pokoje niewolników. Około 20 mniszek nadal mieszka w jednej z części klasztoru, w którym kiedyś mieszkało 500 zakonnic plac San Francisco i oraz labirynt klasztoru Świętej Katarzyny- gdzie zauważymy wpływ europejskiej kultury: anioły z indiańskimi twarzami, jeden z nich nosi koronę z piór. Po zwiedzaniu miasta zjemy w najwykwintniejszej restauracji w Arequipie, oraz odwiedzimy najlepszą fabrykę czekolady w Peru (La Ibérica). Transfer do hotelu. Wolny wieczór.

Dzień 4: Arequipa - Chivay.

 

Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż (ok. 4 godz.) naszym autobusem turystycznym w kierunku Kanionu Colca (najgłębszy na świecie 3400 m) . Po drodze miniemy, Pampa Cañahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki. Najwyższy punkt drogi wynosi 4900 m. Zobaczymy również prekolumbijskie tarasy, nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas. Colca jest odpowiednim miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Nocleg w hotelu w miasteczku Chivay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 5: Cruz del cóndor (Krzyż Kondorów) - Arequipa.

Wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. O 10: 00 rano spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Wizyta wsi, informacje na temat punktów archeologicznych i kulturalnych. Zwiedzanie terenów jednego z mieszkańców. Przewodnik opowie Nam o historii, kulturze, archeologii, oraz poda Nam inne informacje, godne naszego zainteresowania (np. budowa chodników, rośliny lecznicze). Tradycyjny obiad z rolnikami, podczas którego wypijemy chicha Andina (rodzaj napoju alkoholowego wyrabianego przez Indian z rejonu Andów, który istniał już w czasach imperium Inków. Jest wytwarzany ze specjalnego gatunku kukurydzy)   oraz "Jampi" (likier ziołowy). Powrót do wioski ok. 14: 30. W miejscu tym można się udać do piekarni, aby zobaczyć wyrób i wypiek chleba kukurydzianego. Powrót do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 6: Arequipa - Cusco.

Poranny lot do Cusco. Wolny poranek przeznaczony na aklimatyzację. Zwiedzanie Cusco. Odwiedzimy plac główny, katedrę oraz świątynię Słońca Korikancha. Wizyta rynku z ziołami leczniczymi, aromatycznymi, owocami, kawą, grzybami. Obiad w tradycyjnej restauracji w mieście. Wyjazd z miasta, zwiedzanie skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w strategicznym miejscu, na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynącą z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i waży ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 7: Cusco - Ollantaytambo - Valle Sagrado (Święta Dolina Inków).

Zaczynamy wycieczkę do Świętej Dolinie Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu Inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Przejazd do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie Inków.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 8: Przejazd pociągiem z Valle Sagrado do Machu Picchu.

Podróż do miasta Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Przyjazd. Po przyjeździe do Aguas Calientes, podążymy autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku " Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata". Spacer po ruinach - około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągniętej przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki. Intihuatana „najwyższy punkt położenia Słońca", służył jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz z Świątynią Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote, kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają Nam się cofnąć w czasie. Przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę.

Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 9: Machu Picchu - Cusco.

Śniadanie. Znakomita okazja, aby wstać wcześnie i cieszyć się pięknym wschodem słońca, a także wybrać się na spacer po mieście Aguas Calientes. Czas wolny na realizację:      Trekkingu do wodospadów Mandor. Spacer do Mandor pochłania ok 1,5h (4 km) na płaskiej trasie, wzdłuż torów kolejowych, równolegle do rzeki Vilcanota. Po drodze można obserwować uprawy: kawy, papai, bananów, awokado i ziół. Wodospad ma 20 metrów. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10: Cusco.

Czas wolny . Odpoczynek lub zwiedzanie.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Día 11: Cusco - Lima.

Transfer na lotisko. Lot do Limy
Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 12: Lima - Trujillo.

Poranny lot do miasta Trujillo, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie i odkrywanie miasta, obiad w formie bufetu. Następnie udamy się do świątyni Słońca i Księżyca, odwiedzimy centra religijne kultury Mochica, muzeum archeologiczne miasta Trujillo oraz port Salaverry. Nocleg w Trujillo.

Dzień 13: Trujillo - Chan Chan.

Dziś odwiedzimy miasto Chan Chan. Miasto to uważane jest za stolicę Imperium Chimu (XIII), zobaczymy również plaże Huanchaco, gdzie odbędziemy degustację potraw takich jak: ceviche (ryba lub owoce morza, gotowane z sokiem z cytryny i solą, wspaniale przyprawione papryką, cebulą i kolendrą), tiradito (danie z surowej ryby lub owoców morza w ostrym sosie) oraz zupę rybną. W trakcie wycieczki poznamy historię Occhocolo - pierwszego kucharza starożytnego Peru. Kontynuacja podróży, aż  do miasta Chiclayo, gdzie będziemy mieli nocleg.

Dzień 14: Zwiedzanie miasta Chiclayo.

Zwiedzanie najważniejszych i najciekawszych zabytków miasta Chiclayo, uważanego za "stolicę przyjaźni" . Odwiedzimy między innymi: katedrę, bazylikę San Antonio, główny park, rynek zwany "rynkiem czarownic ", gdzie zobaczymy przedmioty używanych do wróżenia. Przejdź do wsi Monsefú, oddalonej o 18 km od miasta. Miejsce to słynie z dobrej kuchni, tradycji oraz gościnności mieszkańców. Powrót do hotelu, odpoczynek.

Dzień 15: Chiclayo - Lambayeque - Sipan - Lima.

Poranny wyjazd z miasta w celu zwiedzenia imponującej nekropolii Huaca Rajada (Centrum kultury Mochica). Zobaczymy także: Señor de Sipan, obiekt udekorowany częściami złota, muzeum Grobowców Królewskich i kompleks archeologiczny Tucume (Dolina piramid). Przygotowanie posiłku w domu jednego z mieszkańców (ugotujemy słynne "chinguirito" ceviche, które przygotowuje się z suszonych ryb (pez guitarra- nietypowe płaszczki o cechach zbliżonych do rekinów) Powrót do hotelu, odpoczynek. Nocą, lot do Limy.

Dzień 16: Lima - Dom.

Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Limy. Międzynarodowy lot. Powrót do domu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Hotele:

LIMA: http://www.hotelesestelar.com/destinos/peru/lima/miraflores
AREQUIPA: http://www.sonesta.com/arequipa/
COLCA: http://www.casa-andina.com/classic-colca/
PUNO: http://www.casa-andina.com/private-collection-puno/
CUSCO: http://www.novotel.com/es/hotel-3254-novotel-cusco/index.shtml\
OLLANTAYTAMBO: http://www.casa-andina.com/casa-andina-private-collection-valle-sagrado/
AGUAS CALIENTES: http://www.hatuchayhotelsperu.com/machupicchu/
TRUJILLO: http://www.libertador.com.pe/libertador/trujillo/habitaciones/habitacion-superior/
CHICLAYO: http://www.casa-andina.com/select-chiclayo/

"Luksusowe Tour Gourmet po Peru" - 16 dni

Cena obejmuje:

 • Cały program z przewodnikiem
 • Lot Cusco-Lima
 • Lot Lima - Arequipa
 • Lot Lima - Chiclayo - Lima
 • Trensfery
 • Hotele ze śniadaniami
 • Wszystkie bilety wstępu do Parków Narodowych, kościołów, muzeów, katedr, ruin Machu Picchu, oraz atrakcje zawarte w programie.
 • Transport turystyczny
 • Wyżywienie specjalne zawarte w programie
 • Składniki potrzebne do przygotowania posiłków
 • Lekcje gotowania

Cena nie obejmuje:

 • Lotów międzynarodowych
 • Jedzenia i picia niezawartego w programie
 • Przekąsek, wody, biletów wstępu na dyskoteki, napojów alkoholowych

Informacje na temat jedzenia i picia:

W miastach można się spotkać z różnym typem kuchni: dania typowe, międzynarodowe

Cena żywności wynosi ok 5-10$ /dzień

Wymiana waluty:
W każdym mieście istnieją kantory, w których można wymienić euro, dolary itp.

Co mam ze sobą wziąć?
Buty, małą latarkę, kapelusz, krem przeciwsłoneczny, zróżnicowaną odzież ze względu na różne klimaty

 
 
 
 • contactos
 • comentarios
Skontaktuj się z Nami
"Luksusowe Tour Gourmet po Peru"

Escribe el código Captcha que estás viendo